Za naše peníze

21. 05. 2009 | † 30. 06. 2010 | kód autora: kft

Takže zase jedna akce, která se ukázala zbytečná, ale kterou zaplatím my všichni. Tenhle kocourkov vedený dobře placenými politiky jen ukazuje jejich neschopnost. Díky paní Parkanová, že jste raději nezůstala zpívat.

Ministr obrany M. Barták rozhodl o likvidaci plotu, který brání v přístupu ke kótě 718 v brdských lesích. Podle mluvčího ministerstva už není oplocení potřebné. Demontáž plotu by měla začít v nejbližší době, podle myslivců kvůli němu zahynulo několik zvířat.

Plot okolo kóty ve vojenském prostoru vyrostl loni v létě poté, co místo šest týdnů blokovali aktivisté z hnutí Greenpeace na protest proti radaru. Na kótě dokonce vyhlásili svůj stát. Nakonec je vojenská policie vytlačila a prostor byl oplocen.

Když v lednu 2007 USA požádaly o umístění radaru v Brdech, obyvatele obcí kolem újezdu to nemile překvapilo a zaskočilo. Od začátku byli proti. Nejrychleji zareagovali v Trokavci a 17. března radar v referendu rozhodně odmítli. Ze 72 hlasujících bylo 71 proti. Následovala referenda či ankety ve většině brdských obcí sousedících s újezdem. Všechna hlasování byla jednoznačná - lidé radar rozhodně odmítli.

Vlasta Parkanová (bývalá ministryně obrany) studovala na gymnáziu v Táboře, kde v roce 1970 maturovala. V roce 1975 absolvovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. V letech 1970-1990 pracovala jako podnikový právník, převážně v zemědělských organizacích.V roce 1988 složila na PF UK rigorózní zkoušku a byl jí udělen titul JUDr. Mimo to se aktivně zabývala hudbou, působila jako zpěvačka lidových písní. Opravdu vysoká kvalifikace pro ministra obrany. Asi chtěla nasadit obrněné kombajny a tryskové traktory.


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky lide-spolecnost

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.