Dobrovolné mučení

05. 05. 2009 | † 30. 06. 2010 | kód autora: kft

Obdivuji ženy, které jsou ochotné podstoupit bolestivé zákroky, aby dostranily své mindráky.  Australská politička si nechala dobrovolně zlomit nohy o protáhnout o téměř osm centimetrů.

Po devíti měsících neskutečných bolestí Hajnal Ban (31) členka rady města Logan v Queenslandu dosáhla výšky 162 centimetrů. "Řada žen má mindráky kvůli váze nebo nosu. Mým problémem byla výška," řekla mladá žena deníku Brisbane's Courier Mail. Trauma z malého vzrůstu se s ní táhlo již od základní školy, kde se jí ostatní děti posmívaly, a proto se bála, že ani ve světě politiků nebude mít respekt.

Proto se vydala na ruskou ortopedickou kliniku v Kurganu, zaplatila v přepočtu více než půl milionu korun a podstoupila děsivou a mučivě bolestivou léčbu. Obě nohy jí byly zlomeny na čtyřech místech a postupně jí je lékaři každý den natáhly o jeden milimetr. "Od doby, kdy jsem odletěla do Ruska až po okamžik, kdy jsem si znova mohla nazout boty na vysokých podpatcích uplynul téměř rok. Bylo to devět měsíců ukrutné bolesti, ale nechci, aby si mě lidé pamatovali jako tu, která si nechala prodloužit nohy. Chci, aby mě spoluobčané brali vážně a udělám pro to vše," sdělila v závěru rozhovoru novinářům.


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky lide-spolecnost

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.