Jsme rasisté, ale proč

22. 04. 2009 | † 30. 06. 2010 | kód autora: kft

Útok na romskou rodinu ve Vitkově je barbarský a rozhodně ho neschvaluji, ale položme si pár otázek. Jsme rasisté? Proč a kdo za to může?

Podle mě je hlavním viníkem stát a jeho zbabělá, alibistická politika, která chrání nepřizpůsobivé občany a tím vyvolává zlost u ostatních občanů, kteří dodržují zákony a poctivě platí své závazky.

Naši představitelé se pořád dívají na Romy jako na lidi s nízkým vzděláním, ale už od Marie Terezie je povinná školní docházka. To, že tam Romové neposílají děti je tedy nejen jejich problém, ale i trestný čin. Kolika romským rodičům byli odebrány dětské přídavky za záškoláctví jejich dětí? Kolik takových dětí je v polepšovně, abych použil starý dobře známý výraz, kolik romských rodičů  bylo potrestáno za záškoláctví a mravní ohrožení mládeže? Nedej Bože udělat to někdo z majoritní skupiny obyvatel.

Proč se trestá někdo, kdo křičí na Romy černé svině, ale nadávky bíle svině se taktně přehlížejí.

Proč se rozmazává každý útok na Roma, křičí se a píše o rasismu a diskriminaci, i když jde třeba o chyceného zloděje, ale útok na občana majoritní skupiny se přejde poukázáním na mladistvé delikventy či zloděje a násilníky, aniž se uvede skutečnost, že se jedná o Romy.  

Proč nezasáhne hygiena proti neuvěřitelnému bordelu kolem domů i v domech samých a vystavuje tak ostatní občany riziku nejrůznějších infekcí?

To je jen málo příkladů, ale i ty stačí, aby vyvolaly averzi a nechuť k tomuto etniku. Pokud se i nadále bude měřit dvojím metrem, tak se situace nikdy nezlepší.

Ministr pro lidská práva a národnostní menšiny M. Kocáb v úterý podepsal žádost o odpuštění trestu pro otce popálené holčičky, sdělila mluvčí ministerstva Lejla Abbasová. Žádost odešle prezidentovi Václavu Klausovi.

Je mi líto popálené holčičky, ale proč by z toho měl těžit její otec, který se vyhýbal nástupu do vězení, čímž spáchal další trestný čin: maření výkonu úředního rozhodnutí, a odsouzený tak může počítat s dalším trestem odnětí svobody až na dva roky. Jen se ptám, co dělala policie, že nebyla schopná dopravit toho muže do vězení?


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky lide-spolecnost

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.