Kocáb kritizuje

28. 03. 2009 | † 30. 06. 2010 | kód autora: kft

Způsob, jakým chomutovská radnice vymáhá od neplatičů dluhy, zbytečně příliš postihuje lidi v hmotné nouzi a naopak přináší velký zisk exekutorům. ČTK to oznámil dosluhující ministr pro lidská práva a menšiny M. Kocáb.

Chomutovská radnice podle Kocába zbytečně prohlubuje sociální vyloučení lidí v obtížných hmotných a sociálních podmínkách, převážně Romů. Úřad podle jeho názoru neplní svou povinnost volit při výběru nedoplatku takové prostředky, které umožňují vybírat dluh a přitom dlužníky co nejméně zatěžují. Údajně by stačilo vybrat dlužnou částku zvýšenou o exekuční poplatek ve výši 200 korun.

Kocáb podle chomutovské primátorky I. Řápkové znovu prokázal, že vůbec nic nepochopil. "Zaštiťuje se právními rozbory, které ale nemají s realitou vůbec nic společného. Odmítl bydlet s neplatiči, nemá u veřejnosti ani u mne absolutně žádnou autoritu. Exekuce dávek mají okamžitý výchovný efekt. Je to bič na neplatiče, který začal okamžitě fungovat. Fronty na splátkové kalendáře jsou toho důkazem. Náš postup je zákonný a naprostá podpora veřejnosti a všech primátorů dokazuje, že i věcně správný a logický," uvedla.

Otázka pro pana Kocába: Je morální, aby neplatič žil na úkor pracujícího, který řádně platí daně? Čí práva se porušují? Příživníka nebo slušného člověka?


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky lide-spolecnost

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.