Zábava pro opilce

12. 12. 2008 | † 30. 06. 2010 | kód autora: kft

Radnice v britském městě chce bojovat proti opileckým nepřístojnostem děckou hračkou. Osobně si myslím, že se nedočkají příliš velkého úspěchu, ale jeden nikdy neví.

Lidé opouštějící bary a hospody v britském Boltonu budou vyzbrojeni bublifuky. Bublinky si budou foukat na cestě domů, aby se tak snížil počet výtržností a násilí. Nahromaděná energie a opilecké hýření se tak změnit na neškodnou dětskou zábavu

Modré a oranžové hračky budou rozdávat policisté každou sobotní noc po celý prosinec. Přístup bezpečnostních služek je ovšem z řad občanů kritizován. Lidé jej vnímají jako vyhazování peněz daňových poplatníků.

Majitelka obchodu Elizabeth Edwards řekla: "Často se stává, že máme obchody zničené od agresivních opilců a nemyslím si, že nějaké foukání bublin pomůže. Nanejvýš to skončí tak, že se bublinkovou směsí budou polévat. Odmítám platit daně na takovéto pošetilé a ztřeštěné nápady."

Radní E. Sherrington si za nápadem s bublifuky stojí: "Je to výborný nápad, který nenásilně upravuje běh věcí. Až budou lidé odcházet z barů a hospod, budou mít alespoň zábavu, na kterou mohou upřít svoji pozornost."


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky lide-spolecnost

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.