Kde nechal rozum

10. 12. 2008 | † 30. 06. 2010 | kód autora: kft

Trochu drahé ponaučení pro jednoho podnikatele s Plzně. Snad se neurazí, ale silně pochybuji o jeho IQ. Dělat takové obchody s Romy a tak dlouho se nechat tahat za nos a platit, to opravdu není normální.

Třicetiletý Rudolf Ščuka dva roky "prodával" plzeňskému instalatérovi domy, garáže a pozemky, které mu nikdy nepatřily. Z důvěřivého podnikatele během dvou let vytahal přes 25 milionů. Ščuka před soudem sedí se založenýma rukama, mlčí a usmívá se na všechny strany.

Jak dokázal muž ze zdevastovaného plzeňského "domu hrůzy", kde podle posledních odhadů žije zhruba dvě stě nepřizpůsobivých obyvatel, vysát z podnikatele tolik peněz? (během dvou let 78 předávek peněz)

"Začal mi nabízet nemovitosti a pozemky. Říkal, že jsou jeho příbuzných a má v nich také podíl. Domy jsem viděl jenom zvenku. Když jsem chtěl dovnitř, pokaždé si něco vymyslel. Tvrdil mi, že má notáře, který nemovitosti během jediného dne na mne převede, když mu dám peníze a poplatky na převod. Notáře jsem ale nikdy neviděl," přiznal podnikatel.

Loni na jaře podal na Ščuku trestní oznámení. V té době už mu obžalovaný dlužil zhruba pětadvacet milionů korun. Policie při vyšetřování zjistila, že většina domů, které mu Ščuka podle spisu "prodal", je majetkem města Plzně.

Ščukovi hrozí za podvod až dvanáct let vězení. Pokud by mu soud v případě odsouzení nařídil i zaplacení škody, není jasné, z čeho by miliony zaplatil. Peníze údajně prohrál v automatech.Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky lide-spolecnost

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.