Zdravá výživa

02. 09. 2008 | † 30. 06. 2010 | kód autora: kft

Hamburger, hranolky a další nezdravá, ale kaloricky bohatá jídla stále frčí i u nás. Je to nová móda, která dělá z naší mládeže "sádelňáky" a nepohyblivé nemotory. Američané už to začínají řešit, budeme další v řadě?

Už žádný nový McDonald's nebo Burger King v našem okrsku. To si přejí radní na jihu amerického města Los Angeles. Rozhodli se tak bojovat proti situaci, kdy v celé čtvrti je velmi obtížné najít restauraci, v níž by vařili zdravá jídla. Podle radní Jan Perryové, která zastupuje tento okrsek, jenemožné najít i obchod s čerstvou zeleninou a ovocem. A občané se podle radních stále více potýkají se zdravotními problémy způsobenými obezitou.

Povolení na nový fast food nedostanou firmy v této chudší čtvrti města po dobu jednoho roku. Má to být období, v němž se podaří nalákat restaurace, které nabízejí zdravá jídla. Pokud bude potřeba, jsou radní připraveni rozšířit toto omezení na dva roky.

Problém je však hlavně v cenách pokrmů, kdy za jeden dolar si člověk koupí hamburger i hranolky, zatímco zdravé saláty stojí pět až šest dolarů.

Tyhle problémy se podle zástupců města týkají převážně chudších vrstev. V této čtvrti je obézních na 28,7 procenta Latinoameričanů a 27,7 procenta černochů. V průměru třetina obyvatel má problémy s nadváhou.


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky jidlo-recepty

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.