Baculáčci

19. 08. 2008 | † 30. 06. 2010 | kód autora: kft

Myslíte si, že české děti jsou příliš otylé? Asi ano, ale na tyhle dva tlouštíky rozhodně nemají. Tohle už jsou jenom hory sádla.

Je jí patnáct, ale když kolem ní projdete, máte pocit, že jste minuli morbidně obézní třicátnici. Georgia Davisová má za sebou teprve devátou třídu, ale její závislost na konzumaci tučných a nezdravých potravin z ní učinila předčasně stárnoucí horu tuků.

Dívka od rána do večera stále něco konzumuje a na jejím každodenním jídelníčku najdeme osm plněných toastů, čtyři litry koly, několik pytlíků brambůrek, čokoládový dort, kilo smažených hranolků, dva galony mléka, dvoje máčené piškoty, dva bílé chleby a polotovarové těstoviny.

Výsledkem nadměrné konzumace je 210 kilogramů živé váhy a problémy s celkovým pohybem. Vážné zdravotní komplikace, které ji podle lékařů mohou kdykoli zabít.


Podle Guinnessovy knihy rekordů je nejtlustším dítětem na světě. Váží tolik co malé slůně a v rodné vlasti dostal odpovídající přezdívku "Ruský tank".Džambulata Chatochov v pouhých sedmi letech váží 110 kilogramů.

Džambulat se narodil v Kabardino-Balkarijské oblasti, kde ho kvůli jeho enormnímu vzrůstu berou jako národního hrdinu. Vystupuje v televizi, předváděli ho i v Německu a Japonsku.

Když slavil první narozeniny, měl 17 kilogramů, už ve třech letech ale vážil přes 40 kilogramů. "Lidé ho rozmazlují a zahrnují ho sladkostmi," říká matka Nelja.

Džambulat odmala neskutečně jedl. "Spořádal toho tolik, že jsem si vždy myslela, že živím dvojčata," říká Nelja. Zatímco Rusové jsou ze svého titána v sedmém nebi, lékaři jsou zděšeni. "Jeho organismus takovou zátěž nemůže vydržet," nechali se slyšet.

 


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky rodina-deti

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.