Rumunské čarodějnice

22. 05. 2007 | † 30. 06. 2010 | kód autora: kft

Své znepokojení nad politickou a ekonomickou krizí v Rumunsku vyhlásil kongres tamějších čarodějnic. Jsou přesvědčeny, že na zemi byla seslána kletba. Teprve po jejím odstranění čeká Rumunsko světlá budoucnost. Když se ale čarodějky rozhodly kouzlením přivodit zmírnění vízového režimu, odpověděla jim místní vrchnost uvalením daně z čarování.

Národního kongresu čarodějnic se ve městě Iasi zúčastnilo třicet nejproslulejších vědem v zemi. Dámy došly k závěru, že všechny problémy jejich země vyvěrají z uvaleného prokletí. Proto prý Rumunsko není s to vybřednout z ekonomické krize. Ani politická situace podle názoru vědem za moc nestojí.
S politiky a vládou zatím čarodějnice bojova nehodlají, zato si vzaly na mušku sucha, která v letošním roce v podstatě připravila Rumunsko o veškerou úrodu a bídu v zemi citelně prohloubila. Čarodějnice se proto rozhodly své vlasti pomoci a "pracují" na včasných a hojných srážkách. Za tímto účelem dokonce uspořádaly potřebný sabat se vším všudy, včetně patřičných rituálů.

Starosta rumunského města Deda, pan Trajan Paskan, má ve svém působišti hned deset čarodějnic, které jsou známé nejen v širokém okolí. Díky jejich proslulosti za nimi jezdí i turisté z ciziny. Penězi získanými z daní za kouzlení chce starosta vylepšit situaci starých lidí a invalidů. Obecně jsou totiž rumunské čarodějnice považovány za jedny z nejmocnějších na světě a každá víska má tradičně svou vlastní vědmu. Rumunští představitelé proto rozhodli, že nastal čas, aby se také tyto "podnikatelky" začaly se státem dělit o své zisky. Jejich kleteb se zatím zřejmě neobávají.

 

 


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky lide-spolecnost

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.